Březnový Mercedes-Benz Prague Fashion Week 2017

Mercedes-Benz Prague Fashion Week 2017 představuje tvorbu pečlivě vybraných návrhářů z Česka a Slovenska. Můžete se těšit na přehlídky, showroomy, nákupní akce, velkou porci módy, inspirace a samozřejmě hojnou dávku novinek. To vše od 17. do 24. března 2017 v OD Kotva na náměstí Republiky!

Ještě před začátkem MBPFW v OD Kotva si můžete pořídit zcela mimořádné kousky oblečení do svého šatníku. V pátek 17. března odpoledne totiž bude Prahou jezdit tramvaj plná módy – Harper´s Bazaar Charity Tram. V této tramvaji budou známé osobnosti, čeští i slovenští módní návrháři a šéfredaktorka magazínu Harper´s Bazaar prodávat luxusní oblečení ze svých skříní. Veškerý výtěžek z prodeje oblečení bude převeden Nadačnímu fondu Bazaar Charity. Jízda v této speciální vypravené tramvaji bude zcela zdarma. Tramvaj vyjíždí v 17:00 hodin a bude městem putovat do 20:00 hodin.

Sobota a neděle 18. a 19. března budou patřit veletrhu udržitelné módy Sustainable Fashion Day. Již počtvrté a tentokrát v prostorách holešovického Vnitroblocku čeká všechny návštěvníky pop-up store značek, designérů a výrobců, kteří své podnikání staví na budoucnosti a respektují životní prostředí.

Kromě marketu naplní víkend bohatý program, na kterém se podílí Center of Sustainability Management pražské VŠE. Nabídne semináře a panelové diskuze například o osudu oblečení odloženého do kontejneru nebo o udržitelných strategiích nadnárodních korporací. Také dokumentární filmy o tom, jak současný módní průmysl funguje a co to znamená pro planetu i společnost.

Hlavním speakerem diskuzního panelu, který bude probíhat celou sobotu, bude Sara Winrothová, Sustainability manager společnosti Lindex. Zajímavostí je první SWAP party (v sobotu od 18:00), na které je možné vyměnit své nenošené oblečení za nenošené oblečení někoho jiného. Novinkou SFD je také soutěž S-brand o nejlepší udržitelný fashion start-up.

Od soboty 18. do úterý 21. března svou uměleckou tvorbu v Kotvě předvede 15 vrcholných osobností současné české a slovenské oděvní scény, kteří představí své kolekce pro sezónu podzim/zima 2017. Těšit se můžete na značky jako je: Blažek, CHATTY, Alter Era, Daniela Pešková, Jakub Polanka, Jan Černý, Imreczeova, Kateřina Geislerová, LAFORMELA, Michael Kovacik, Miro Sabo, Petra Ptáčková, Zuzana Kubičková, Tiqe by Petra Balvínová, Lukáš Macháček, NEHERA či Situationist.

Vůbec první haute couture módní přehlídka v České republice proběhne v neděli 18. března 2017. Akce proběhne v rámci druhého benefičního večera MBPFW a magazínu Hospodářských novin Proč ne ?! pro nadaci Terezy Maxové dětem.

Italský designer Francesco Scognamiglio předvede novou jarní kolekci, která je výjimečná jeho rafinovanými róbami. Společnost zaujal především specifickým průnikem klasické krejčoviny a rocku, exkluzivitou, chutí experimentovat s alternativními materiály či smyslnými a zároveň éterickými modely. Scognamigliovy jedinečné kreace nosí s oblibou nejpopulárnější osobnosti z řad mezinárodních celebrit v čele s Madonnou, Rihannou, Beyoncé či Lady Gaga.

Po skončení přehlídkové části MBPFW ve čtvrtek 23. března se od 10:00 do 17:00 hodin ve třetím patře Kotvy koná celodenní výstava kolekcí v rámci akce  _Re-See Showroom supported by Nespresso & Ell_e. Výstava nabídne jedinečnou možnost zhlédnou reprezentativní tvorbu současné české módy. Designéři budou navíc přítomni osobně, je možné se s nimi seznámit a dozvědět se více o jejich tvorbě, a to přímo od nich.

Otázky nakonec

Chystáte se letos na MBPFW? Pokud ano, na kterého návrháře nebo návrhářku se půjdete podívat? Své odpovědi mi můžete napsat do komentáře 🙂

S přáním krásného dne,

Mark♥Po

Comments

comments