Ellen von Unwerth: Wild Wild West

Výstava renomované německé fotografky Ellen von Unwerth, známé ve světě módy a glamour fotografie zahájí novou sezónu v Leica Gallery Prague. Těšit se můžete na velkoformátové fotografie plné frivolní hravosti.

Kdy: 20. září 2017 – 19. listopad 2017

Ellen von Unwerth patří mezi nejvlivnější fotografy dneška. Její výjimečnost spočívá mimo jiné v tom, že se stala renomovanou představitelkou světové módní fotografie – oboru, kterému vládnou muži (tedy alespoň za fotoaparátem). Ellen von Unwerth nafotila pro časopis S Magazin 8 jedinečný příběh.

Fotoaparátem Leica S 007 vytvořila sérii, která nebyla omezena přáním komerčního klienta, ale je sestavena z jejích typicky životem nabitých fotografií. Ve volně spojených sériích se stáváme součástí dívčí party na výpravě za štěstím. Svěže nekonvenční obrazy vznikají ze směsi vtipu, drzosti, lehkomyslnosti a hravosti.

Ellen von Unwerth dokázala dát dohromady velké hvězdy, které si společně pro S Magazin zahrály: všestranný Marilyn Manson jako padouch, herec Micah Fitzgerald, zpěvačka Caroline Vreeland a performerka Millie Brown. Všichni na fotografiích zvou, abyste se pozorně dívali a nechali se unést téměř filmovým příběhem.

Ellen von Unwerth se narodila v německém Frankfurtu nad Mohanem v roce 1954. Poté, co strávila dětství v sirotčinci, odešla v šestnácti letech do Mnichova a pracovala jako pomocnice v cirkusu Roncalli, dokud nepotkala fotografa, který si ji najal jako modelku pro časopis Bravo.

Poté ji objevil šéf modelingové agentury Elite, Ellen se odstěhovala do Paříže a v následujících deseti letech spolupracovala jako top modelka s nejvýznamnějšími fotografy té doby. V roce 1986 při modelingové práci v Keni nafotila poprvé své vlastní snímky. Ellen von Unwerth dnes žije a pracuje v Paříži a v New Yorku.

Kde: Leica Gallery Prague, Školská 28, Praha 1

Otevírací doba:

pondělí – pátek: 10:00 – 21:00 hodin

sobota – neděle: 14:00 – 20:00 hodin

Více informací naleznete na www.lgp.cz

Comments

comments