Fakta o mně

Mé jméno je Markéta Potjahajlová, pocházím ze Strakonic. Jsem narozena osmého dubna. Jsem takový andílek s malým tvrdohlavým beránkem v těle 🙂

FotorCreated krása

O mně

Jdu za svým srdcem.

Minulost

Vzpomínám si, jak jsem na základní škole listovala módními časopisy a ve snu si představovala, jak místo modelky jsem já. Dokonce, když mamka hledala chůvu, vybírala jsem si z časopisů modelky. Líbilo se mi, jak jsou upravené. Vždy jsem chtěla být tou modernější ženou, která pečuje nejen o svůj zevnějšek, ale i o své nitro. Dlouho jsem hledala sama sebe. Byly časy, kdy jsem se sama sebe ptala, jakou cestou se vydat. Odpověď se mi nedostávala…

Přítomnost

Mou vášní a touhou, vždy byla a vždy bude móda. Pózování před objektivem je pro mně symbolem ženskosti. Je to krásný pocit, když mohu zapojit svou kreativní stránku. Když mohu zapojit své tvůrčí dovednosti. Díky blogování jsem v sobě objevila energii, která mě popohání kupředu. Našla jsem v sobě nejen zdravé sebevědomí, ale i sebelásku.

Budoucnost

Chci pomocí módy, tvůrčího psaní a e – Booku zdarma, dát o sobě vědět celému světu. A proto! Vytrvám dokud neuspěji. Nepřišla jsem na tento svět pro porážku a v mých žilách nekoluje neúspěch. Nejsem ovce, která čeká, až jí pastýř pobídne. Jsem LEV a s ovcemi odmítám mluvit, kráčet i spát. Nebudu naslouchat těm, kdo vzlykají a stýskají si, protože tato choroba je nakažlivá. Takový, ať se přidají k ovcím. Mým osudem nejsou jatka nezdaru. Vytrvám, dokud neuspěji.

 

Před objektivem se cítím jako v sedmém nebi. Je to pro mě pár minut, kdy můžu naplno vyjádřit svou opravdovou a nefalšovanou hodnotu bytí.

Každý den se ukazuje jen nepatrný kousek nesmírného bytí. A přece je v něm všechna plnost života – každé ráno je pozvánkou k tomu být šťastný. Tento dar si musíme stále znovu připomínat. Příliš často se povinnosti všedního dne hlásí o své právo. Neboť žít, to není jen krása a radost, ale i umět řídit své záležitosti, překonávat hněv, procházet chvílemi temna. Právě proto je tak důležité, abychom zůstali bdělí a pozorní vůči všem těm mnoha šancím, které čekají jen na toho, kdo se jich chopí. Dny, to jsou kroky na pouti životem. Den za dnem se nám nabízí bohatství, stačí je jen přijmout. Vždy záleží jen na jediném: Být dnes ŠŤASTNÝ.

Řiď se podle sebe

 

Už od malička mně velmi přitahovalo moře. Nejsem zrovna dobrý plavec, ale právě ten pocit svobody mě naplňuje. Ostrov Bali je jedním z míst, kde si umím představit, právě ten pocit svobody a volnosti. Prvně jsem toto místo viděla ve filmu Jíst,meditovat, milovat  s Julií Roberts v hlavní roli. Na tolik mě Bali přitahovalo a pořád přitahuje, že mi do cesty  přivedlo jednu milou a velmi motivující osůbku. Tomu se doslova říká – Zákon Přitažlivosti. 🙂 Opravdu to funguje 🙂

FotorCreated LA, Colorado

 

 Los Angeles a Colorado

Další dvě místa, které jsem si zařadila na dovolenková zpestření.

Když tě něco srazí na kolena, vstaň.

Když spadneš, zvedni se.

Když přijde odliv, počkej na svůj příliv.

Jediný smysl všech nezdarů a pádů je znovu se napřímit.

A jediný smysl života je žít.

FotorCreated škola stylu

Mé dvě práce ve škole stylu.

Ve ŠKOLE STYLU BACKSTAGE jsem se poprvé setkala s módou jako takovou. Do té doby jsem o módě mohla číst jen z magazínů nebo různých článků na webu. Byl to pro mě skvělí zážitek. Módu prostě zbožňuji 🙂

Co se týče krásy, silně věřím ve vnitřní krásu duše, mysli a srdce. Pokud ale nikdo není spokojený se svým zevnějškem, toleruji i plastickou operaci. Sama zatím žádnou nemám, ale co není, může klidně za pár let být.

Zbožňuji módu, jídlo, spánek, dobrou náladu, svobodu, cestování.

Miluji léto, nejlépe u moře – můj ideál je žít na střídačku tady v ČR a na pláži v Indonésii.

Netoleruji faleš, přetvářku, lži… jsem samozřejmě člověk, který dokáže některé věci odpustit, překousnout… k životu nepotřebuji mnoho lidí, přátel, kamarádů… cením si a upřednostňuji pravé a nefalšované přátelství.

20150321_111729

Pátá dohoda, Jak myslí milionáři, 17 tváří ženy, Podnikání z pláže

Tyto knihy beru jako něco posvátného. Každá z nich je sama o sobě výjimečná. V momentě, kdy ji dočtete, tak si uvědomíte, že Vám dala to AHA, které jste zrovna hledali. Doporučuji, alespoň jednu z nich přečíst. 🙂 Nebudete litovat.

♥ Je to dokonalé tak, jak to je a já jsem šťastná a za vše vděčná. ♥

Mějte se krásně

Mark♥Po