Kimono show – ojedinělá komentovaná módní přehlídka

Kimono – tradiční japonský oděv -, se stane hlavní hvězdou módní přehlídky Kimono show, která se uskuteční před pražskou galerií Portheimka. K vidění budou výjimečné vintage modely z 20. a 30. let minulého století, dále modely z poválečných let – „barevného období“.

Kdy: 21. září 2017 od 20:00 do 22:00 hodin

Krásu a tajemství japonských kimon ukáže 21. září v parku před pražskou galerií Portheimka Kimono show, ojedinělá komentovaná módní přehlídka. Na molu se představí výjimečné vintage modely z 20. a 30. let minulého století a z let poválečných – takzvaného „barevného období“, kdy se japonská společnost otevřela evropské kultuře. Za přehlídkou stojí významná japonská stylistka Kumie Holý, která mimo jiné pracovala i pro japonské filmaře. Její babička toto tradiční japonské oblečení ručně šila. Kumie Holý se specializuje zejména na modernistické retro kusy kimon z 20. a 30. let minulého století.

„Kimono není jen dámské oblečení, ale umělecké dílo. A není to jen otázka módy. Je to životní styl.“Módní akce s názvem Kimono show chce návštěvníkům ukázat, že i japonské kimono může být zpestřením každodenní módy. Že kimonová kultura není jen cosi upjatého a vhodného ke slavnostním příležitostem, ale je to věc stále živá a inspirující.

Některá vintage kimona, kabelky a vějíře ze sbírky Kumie Holý bude možné na akci také zakoupit. Kimono show začíná ve 20:00 hodin.

Kde: Štefánikova 68, Praha 5

Vstupné je zdarma.

Comments

comments