Kočárky a moderní těhotenská móda podle roku 2017

Připravila jsem pro vás článek, kde najdete základní tipy pro výběr dětského kočárku, kam bezpochyby patří i moderní těhotenská móda.

Než si půjdete vybrat do obchodu či na eshop dětský kočárek pro své miminko, zvažte několik parametrů, které vám dozajista pomůžou s výběrem. Mezi základní, za to ale důležitá měřítka zaručeně patří nafukovací či plastová kola, které je třeba vybrat podle terénu vašeho bydliště. Dále byste se měli zaměřit, zda chcete kočárky trojkombinace s autosedačkou, přehazovací rukojeť či otočné sezení. Zamyslet byste se měli také nad velikostí kočárku, která vám bude vyhovovat. Doplňujícím kritériem je pak barva kočárku a klíčová je samozřejmě i cenová relace.

Obecné kočárky se dělí na sportovní, do města, golfové, kočárky pro dvojčata a asi nejvyhledávanější jsou kočárky trojkombinace, které lze obměňovat podle potřeb vašeho dítka. Na co byste rozhodně neměli zapomenout je vybavení do kočárku, které dokonale vylepší nejen design kočárku, ale hlavně i užitečnost. Mezi takové vychytávky patří třeba prodyšné vložky, slunečníky a nenahraditelné rukávníky pro komfort maminek v zimním období. Dále se rozhodně neobejdete bez přebalovací tašky, která má tu výhodu, že jí lze jednoduše zavěsit na rukojeť kočárku. Většina tašek navíc obsahuje přebalovací podložku nebo pouzdro na láhev.

Kombinovaný kočárek

První volbou může být kombinovaný kočárek 2 v 1 a 3 v 1. Kombinovaný kočárek 2 v 1 obsahuje korbičku, kterou využijete v prvních dnech se svým děťátkem. Později kočárek snadno předěláte na sportovní verzi. Kombinované kočárky 3 v 1 obsahují stejné, již zmíněné prvky a navíc tento komplet ještě obsahuje autosedačku. Mezi značky tohoto tipu kočárku, které mají velkou oblibu nejen u nás, ale i ve světě je Coto baby nebo Britax Römer.

Sportovní kočárek

Sportovní kočárky mají nafukovací kola z vysoce odolného materiálu, spolehlivou brzdu a velmi dobrý systém odpružení, který zajistí plynulou jízdu v každém terénu. Bezpečnost dále zajistí pětibodový bezpečnostní pás. Například kočárky Britax B.O.B mají navíc bederní pás, který udržuje vaše dítko ve správné pozici a zabraňuje hrbení zádíček.

Golfový kočárek

U golfového tipu kočárku je důležité si předem ujasnit, pro jak staré dítě kočárek kupujeme. Rozhodně se nedoporučuje pro miminko, které je mladší 2 let a ještě dobře nesedí. Naopak se hodí právě pro ty dítka, kterým už sezení ani chůze problém nedělá. V tom případě se nemusíte bát, že by si v kočárku ublížilo. Kočárek je dostatečně bezpečný a zároveň i komfortní.

Kočárek do města

Pokud patříte mezi ty maminky, které rády využívají různé, praktické varianty korbičky, autosedačky a sportovní verze, které děťátko doprovází ne cestách několik let, pak je varianta – kočárek do města přesně pro vás. Nejvíce u těchto kočárků bylo dbáno na bezpečnost a pohodlí vašeho děťátka. Vybírat můžete například ze značek Britax Römer nebo Caretero.

Kočárek pro dvojčata

U kočárků pro dvě děti je důraz kladen na lehké, snadné skládání dětí a manévrování s kočárkem. Také je nejvíce dbáno na pohodlí a bezpečnost obou děťátek. Tyto kočárky je možné řídit pouze jednou rukou uprostřed rukojeti s nastavitelnou výškou. Na výběr máte například ze značek Britax Römer či Bumbleride.

Moderní těhotenská móda je také velmi potřebná. Vsaďte na pohodlné střihy, kvalitní měkký materiál, který bude dostatečně prodyšný a elastický. Obuv je také vhodná komfortní, a to nejlépe na nízkém podpatku s gumovou podrážkou.

Kočárky jsou vzaty výhradně z eshopu BABYTERA, která nabízí rozsáhlou a kvalitní nabídku kolekce.

Na závěr bych vám chtěla poskytnout pár posledních rad. Kočárky vybírejte dle vlastních potřeb a nezapomeňte se řídit pouze vlastní jedinečnou intuicí. Právě ta totiž umožní to správné řešení, které bude vyhovovat vám i vašemu malému miminku.

S přáním krásného dne,

Mark♥Po

Comments

comments