Manolo Blahnik – The Art of Shoes v Museu Kampa

Boty, které se staly módní ikonou a obouvají je celebrity z celého světa. Vybrané kusy z kolekcí Manolo Blahnik budou od poloviny srpna 2017 k vidění v Praze v Museu Kampa.

Kdy: 11. srpen 2017 – 12. listopad 2017 od 10:00 do 18:00 hodin

Museum Kampa představí výstavu kouzelníka mezi obuvníky, Manola Blahnik, jehož mistrovské kousky se proslavily především díky seriálu Sex ve městě a filmu Marie Antoinetta. Ve výstavních prostorách bude možné spatřit Manolo Blahnik Suntaxa, série Architectural Lizzard, Botanical Hoffmann a Art.

The Art of Shoes bude nejen expozicí, která vystaví 212 párů bot, ale také kresby, které mají odhalit Blahnikovu inspiraci, co čerpá z architektury, umění, botaniky, literatury, filmografie 18. století, Itálie, Ruska, Španělska a mnoha dalších kulturních a společenských podnětů a vlivů, jež ho fascinovaly.

Expozice rozdělená do šesti částí představí:

  • Blahnikovy nejpůsobivější boty
  • Obuv inspirovanou Španělskem, Itálií, Afrikou, Ruskem, Anglií a Japonskem
  • Boty ovlivněné uměním a architekturou
  • Boty ovlivněné přírodou
  • Propracované detaily, materiály, řemeslné zpracování
  • Boty inspirované lidmi jako byla editorka italského Vogue Anna Piaggi, Brigitte Bardot i Alexandr Veliký

Kurátorkou celé výstavy je Cristina Carillo de Albornoz, bývalá diplomatka. Nyní působí jako nezávislá kurátorka pro nejznámější světová muzea, včetně Národní galerie v Berlíně, Ermitáže v Petrohradě či Muzea královny Sofie v Madridu.

Manolo Blahnik vyrostl na Kanárských ostrovech, žije v Británii, ale má české kořeny. Jeho otec byl českým občanem, žil a pracoval před druhou světovou válkou jako lékárník nedaleko pražské Kampy.

Na jeho díle je možné dokumentovat, jak volné umění, abstrakce, dílo Mondrianovo, Kupkovo nebo malířský rukopis Velasquezův či Viscontiho aristokratická tvůrčí posedlost, přímo vstupují do tvůrčí složky čehosi jen zdánlivě přízemního, dámských bot. Díky Manolovu umu, pečlivosti a inspiraci ve světovém umění výtvarném a filmovém, vznikne dílo, jež se dá obout. Mísí se retro styly z několika kultovních epoch dvacátého století, stejně jako rokoková hravost a smyslnost.

Kde: Museum Kampa, U Sovových mlýnů 2, Praha 1

Vstupné:

200 Kč   —   Dětské vstupné 7-17 let
Vstupné pro děti ve věku 7-17 let (včetně).
200 Kč   —   Student/ka do 26 let
Platí pro studenty nebo studentky do 26 let. Návštěvník nebo návštěvnice se na místě musí prokázat průkazem opravňujícím jej nebo ji ke slevě (ISIC, studijní průkaz a pod.).
200 Kč   —   Sleva ZTP
Platí pro držitele nebo držitelky platného průkazu ZTP nebo ZTP/P. Návštěvník nebo návštěvnice se na místě musí prokázat průkazem opravňujícím jej nebo ji ke slevě. Doprovod držitele nebo držitelky průkazu ZTP/P hradí plné vstupné.
560 Kč   —   Rodinné vstupné 2+4 osoby
Vstupenka pro dva dospělé a max. 4 děti ve věku 7 až 17 let (včetně).
200 Kč   —   Senior/ka 66+
Platí pro osoby starší 65 let (věk 66 let a starší). Návštěvník nebo návštěvnice se na místě musí prokázat průkazem opravňujícím jej nebo ji ke slevě.
280 Kč   —   Vstupné  – Standardní vstupné

Vstupné v předprodeji na www.ticketstream.cz nebo k prodeji přímo na místě.

Více informací naleznete na www.museumkampa.cz

Comments

comments