My photo makeup – Galaxy Chic

Je tu začátek týdne a přináším novinku na svůj blog. Tou novinkou budou články z mého líčení. Dnešní foto makeup je rychlejší metoda, kterou používám a vždy mi velmi pomohla k mé vysněné fotce. Jsou to základní triky, po několikaleté mojí zkušenosti. Fotky jsou focené bez světel, pouze na denním světle a to v bytě. Proto jsou stíny v obličeji tam, kde nemají být a zase naopak. Nechtěla jsem pomoc profi světel ani odrazné desky vylepšit mojí práci. To mi přišlo jako podvod. Doufám, že se Vám i tak bude líčení líbit. Již brzy přijde další inspirace, která bude mít trochu jinou metodu konturování.

♦♦♦

Základní make-up

♦♦♦

 1. Korektor Mary Kay: Rozjasňující korektor jsem nanesla na střed čela, kořen a hřbet nosu a propadlin na tváři ( jako jsou vrásky od úsměvu viz. foto nebo místo mezi bradou a dolním rtem ). Korektor má za účel prosvětlit a vyzdvihnout na fotce místa, která jsou propadlá a vytváří kolem sebe stín.
 2. Podkladová báze Mary Kay (Beige 1) a Podkladová báze Mary Kay (Ivory 4): Tyto dva produkty smíchám tak, že světlejší podkladovou bázi beige 1 si nanesu na hřbet dlaně ve větším množství, ivory 4 přidám v menším množství a smíchám tak, že vznikne jeden odstín. Nanesu na obličej štětcem na tekutý makeup nebo rychlejší metodou prsty. Makeup důkladně rozetřu co neblíže k vlasům, uším a krku.
 3. Tekutý korektor Maybelline: Korektor nanáším aplikátorem na oční okolí, včetně dolní linky a horního víčka. Nesmí být vidět žádný načervenalý tón pleti a vše musí být v jednom tónu. Korektor v klepávám do pleti prsty.
 4. Tuhý korektor Catrice: Tuhý korektor volím na menší nedokonalosti, který mi makeup nezakryl. Jako jsou žilky nebo pupínky. Pomáhám si sním i zvýraznit obočí tak, že v místech, které se mi zdají málo zakryté makeupem ještě doladím tímto korektorem. Má hutnější konzistenci, takže ho volím na takové menší „dodělávky“.

♦♦♦

Líčení očí

♦♦♦

 1. Bh cosmetics, oční stín Sun: Stín Sun má zlatavou barvu s jemnými třpytkami. Nanesla jsem ho na celé pohyblivé víčko plochým štětcem a důkladně rozetřela. Použila jsem dvě vrstvi na úplné zakrytí.
 2. Oční stín Saturn: Zlato-žlutý odstínem jsem projasnila vnější koutek, který jsem protáhla až do vnitřní třetiny koutku směrem do středu pohyblivého víčka. Nezapomněla jsem ani na projasnění dolní linky u vnitřního koutku ( viz. foto )
 3. Oční stín Venus: Stín s oranžovým nádechem jsem zvolila do třetiny vnějšího koutku, pro lepší přechod mezi světlým a tmavým stínem.
 4. Oční stín Mary Kay (Sweet Cream): Světle tělový stín v matném složení jsem nanesla pod obočí.
 5. Oční stín Mary Kay (Hazelnut): Matný stín v hnědé barvě jsem nanesla blendícím štětcem do ohybu oka a jemnými tahy rozetřela do ztracena.
 6. Oční stín Mars: Hnědým stínem s bronzovým odstínem jsem nanesla blendícím štětcem do ohybu i do vnějšího koutku. Pořádně jsem vše rozetřela a to opět do ztracena.
 7. Oční stín Asteroid: Tmavší stín s modrým jemným nádechem jsem nanesla pouze do vnějšího koutku pro výraznější pohled.
 8. Makeup Revolution A. Oční stín šedý, B. oční stín tmavě zlatý: Šedy a tmavě zlatý stín jsem smíchala na hřebu dlaně a nanesla na dolní, oční linku štětcem s krátkými a plochými štětinami.
 9. Oční stín černý: Černým stínem jsem vytvořila jemnou a úzkou horní linku. Štětec jsem zvolila na linky se zaoblenými rohy.
 10. Řasenka pro objem řas Miss Sporty: Po nalíčení očních stínů jsem zvolila další krok, a to řasenku pro objem řas v černé barvě. První maluji dolní řasy a poté až horní. Jen takto se mi řasy neslepují.
 11. Řasenka pro dlouhé řasy Miss Sporty: Druhým krokem jsem nanesla prodlužující řasenku, aby se mi řasy pěkně pročesali a neslepovaly se mezi sebou.
 12. Oční stín Jupiter: Posledním krokem byl červený stín, který jsem nanesla nad ohyb oka, nad hnědý matný stín.
 13. Tužka na obočí Catrice: Tužkou na obočí jsem vykreslila tvar a celé obočí jsem pak stejnou tužkou vyplnila. Důležité je, aby byla tužka ořezaná do špičky.

♦♦♦

Pudr, rty a kontury obličeje

♦♦♦

 1. Transparentní pudr Mary Kay: Transparentní pudr jsem nanesla na místa, které jsem chtěla projasnit. Tím je myšlen střed čela, pod očním okolím a kořen i hřbet nosu.
 2. Konturovací sada Makeup Revolution: Matným, hnědým bronzerem jsem zvýraznila kontury, bradu, hrany na dolní čelisti a vnější strany čela těsně u vlasů.
 3. Bronzer Mary Kay: Tmavším, rozjasňujícím bronzerem jsem zvýraznila pouze kontury.
 4. Konturovací tužka na rty Essence: Konturovací tužkou na rty jsem vykreslila tvar rtů a celé rty jsem pak vyplnila stejnou tužkou.
 5. Lesk na rty Rimmel London (zlatý odstín): Lesk jsem nanesla na střed rtů pro plnější efekt.

Přeji krásný den!

Mark♥Po

Save

Save

Save

Comments

comments