My photo makeup: part 2

Je tu nový týden a s ním přichází i článek o mém foto líčení! Rozhodla jsem se každý týden publikovat jeden článek s mými metodami líčení. Jde o velice známé triky vizážistů, díky kterým zvládám základní i již vyšší úroveň líčení. Na rovinu ale říkám, že dosáhnout kvalitního líčení chce praxi a hlavně velké zkušenosti. Proto nezoufejte, pokud to hned na začátku nebo během líčení nebude podle Vašich představ! Chce to tréning a jistou ruku. Ani mě se to pokaždé nepovede tak, jak bych sama chtěla. Tak doufám, že se Vám bude moje dnešní inspirace líbit a dáte jí palec nahoru. V minulém článku jste mohli toto líčení vidět s denimovou tunikou!

ZÁKLADNÍ MAKE – UP

 1. Fixační gel pod makeup Mary Kay – Fixační gel jsem nanesla po celém obličeji a hlavně na místa s širokými póry. Gel má nemastnou konzistenci a roztírá se velmi dobře.
 2. Podkladová báze Mary Kay ( Beige 1) + ( Ivory 4 ) – Podkladovou bázi beige 1 a Ivory 4 jsem smíchala na hřbetu dlaně, dokud se nevytvořil jeden odstín.
 3. Korektor Maybelline – Tekutý korektor jsem nanesla aplikátorem na celé oční okolí, včetně horního víčka. Prsty jsem rozetřela korektor a jemně v klepala do pleti.
 4. Korektor Catrice – Tuhý korektor jsem nanesla na mírné nedostatky, jako jsou žilky či pupínky. Makeup používám jemně krycí, abych ho mohla používat celo ročně. V tom případě je ale nutné, zvolit další produkt pro zakrytí.

 

LÍČENÍ OČÍ

 

 1. Bh Cosmetics paletka: Stín Eclipse – Z paletky Galaxy jsem zvolila tmavě fialový stín, které jsem nanesla na celé pohyblivé víčko.
 2. Stín Monn – Rozjasňujícím stínem jsem projasnila vnitřní koutek oka, který jsem ještě protáhla směrem ke středu oka. Nezapomněla jsem na dolní linku, kterou jsem tímto stínem rozjasnila místo hned u koutku ( viz foto )
 3. Paletka Makeup Revolution: Hnědý stín – Hnědým, matným stínem jsem zvýraznila ohyb oka a blendícím štětcem rozetřela do ztracena.
 4. Šedý stín – Šedým stínem jsem zvýraznila ohyb oka a vnější koutek oka. Opět jsem vše rozetřela do ztracena.
 5. Tělový stín – Tělovým, lehce třpytivým stínem jsem projasnila místo pod obočím.
 6. Stín Eclipse a šedý stín – Tmavě fialový stín z paletky Bh cosmetics jsem smíchala s šedým stínem z paletky Makeup Revolution a nanesla na dolní linku, úzkým štětečkem a s krátkými štětinami.
 7. Stín černý – Černý stín jsem zvolila pro tenkou linku na horní víčko.
 8. Kleště na řasy – Kleště na řasy využívám pro jednodušší natočení řas. Na rovinu, bez této vychytávky bych byla nešťastná. Mé řasy si totiž dělají co chtějí. Někdy se mi natočí bez kleští a jindy zase tak vehementně natáčím, až se mi z toho slepí řasy. Takže jedině s kleštěmi.
 9. Řasenka pro objem řas Miss Sporty – Řasy jsem nejprve natočila řasenkou pro objem řas. První dolní řasy a pak až horní řasy.
 10. Řasenka pro dlouhé řasy Miss Sporty – Stejnou metodou jsem nanesla i řasenku pro dlouhé řasy. Krásně se mi pomocí dvou řasenek natočí a pročešou řasy.
 11. Tužka na obočí Catrice – Tužkou na obočí jsem nejprve vykreslila tvar obočí a pak jsem domalovala stejným produktem.

 

KONTURY, RTY A PUDR

 

 1. Paletka korektorů Makeup Revolution: Béžový korektor pro konturování jsem nanesla do místa pro bronzer, pak vnější hrany čela a spánku. Důležité u tohoto kroku je nanést korektor co nejblíž k vlasům a uším a nejlépe aplikovat houbičkou pro makeup (tzv. Beauty Blender )
 2. Hnědý korektor – Tímto tmavě hnědým korektorem jsem zvýraznila kontury na tváři, vnější hrany nosu, dolní čelist a bradu. Produkt jsem nanesla opět nejlépe měkkou houbičkou určenou pro krémové korektory. Korektor jsem poté rozetřela kulatým štětcem na tekutý makeup.
 3. Rozjasňující korektor – Světlý korektor pro rozjasnění jsem nanesla na střed čela, kořen a hranu nosu a pod dolní část očního okolí. Aplikovala a rozetřela jsem houbičkou na makeup.
 4. Transparentní pudr Mary Kay – Transparentním pudrem jsem zmatnila a projasnila místa se světlým korektorem.
 5. Bronzer Makeup Revolution – Bronzer jsem nanesla na tváře pro opravdu výraznou konturu, která je pro můj foto makeup důležitá.
 6. Rozjasňovač obličeje – Rozjasňovač jsem nanesla na vrh lícních kostí a střed horního rtu.
 7. Barva na rty Maybelline – Barvu na rty ve formě tužky jsem zvolila jako rtěnku. Má matné složení, ale i přes to se na rtech mírně leskne.

Mějte se krásně!

Xoxo

Mark♥Po

Comments

comments